حساب آموز آموزش کاربردی حسابداری                                                                                                       
جستجو
بخش کاربری  
خبرنامه
 
دانلود رایگان
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید! کافی است آدرس ایمیلتان را وارد کنید و روی دکمه دانلود کلیک کنید
 
×
 
لوگو اعتماد سایت
محصولات پربازدید
مقالات ویژه پربازدید
مقالات عمومی پربازدید

5 کاری که باید در موعد قانونی انجام داد

برخی موارد در حسابداری وجود دارد که باید در زمان و مهلت معینی که از طرف دولت و یا سازمان ها تعیین شده انجام شود. عدم انجام این امور باعث تعلق جریمه و یا عدم برخورداری از مزایا و معافیت های مقرر در قانون شود.در زیر به برخی از این موارد اشاره می کنیم:

1- ارسال لیست مالیات حقوق کارکنان:

طبق قانون مالیات ها، ارسال لیست مالیات حقوق پرسنل در هر ماه اجباری می باشد و باید پس از انجام محاسبات حقوق و تهیه گزارشات ، لیست مربوطه فرستاده شود. طبق اصلاحیه ماده 86 قانون مالیات های مستقیم که از ابتدای سال 95 اجرا می شود مهلت ارسال لیست مالیات حقوق و پرداخت مالیات آن حداکثر تا پایان ماه بعد می باشد (در قانون قبلی مهلت ارسال و پرداخت مالیات حقوق تا سی ام ماه بعد بود)

2- ارسال لیست  بیمه حقوق کارکنان:

لیست بیمه تامین اجتماعی باید هر ماه به سارمان تامین اجتماعی ارسال شود. مهلت قانونی جهت تحویل لیست وپرداخت حق بیمه هر ماه، حداکثر تاپایان آخرین روز ماه بعد است و ارسال لیست در تاریخی بعد از زمان قانونی مشمول جریمه می باشد.

3- ارسال اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده:

هر سال شمسی به چهار دوره مالیاتی 3 ماهه شامل بهار، تابستان، پاییز و زمستان تقسیم می شود. گزارش ارزش افزوده باید حداکثر تا 15 روز بعد از پایان هر دوره مالیاتی به سازمان امور مالیاتی ارسال شود و نسبت به پرداخت آن افدام شود. به دلیل مصادف بودن تعطیلات نوروز با مهلت فانونی ارسال گزارش ارزش افزوده زمستان هر سال، معمولا وزارت دارایی نسبت مهلت ارسال آن را تا پایان فروردین اعلام می کند.

 

4- ارسال گزارشات خرید و فروش فصلی:

گزارش خرید و فروش فصلی باید حداکثر تا یک ماه بعد از پایان هر دوره مالیاتی (هر فصل) ارسال شود. عدم ارسال این گزارش مشمول جریمه می باشد.

 

5- ارسال اظهارنامه عملکرد:

بر اساس قانون مالیات ها مهلت ارسال اظهارنامه عملکرد 4 ماه پس از پایان سال مالی شرکت ها می باشد و چنانچه در مهلت چهار ماهه اظهار نامه عملکرد ارسال نشود مشمول جریمه می باشد.

تعداد بازدید :  2275


نظرات

سهراب یوسفی
۱۳۹۵/۸/۱۹
سلام.زکات علم همین کاریه که شما دارین انجام میدین.خیلی ممنون و سپاسگزارم
حساب آموز: سلام خدمت شما دوست عزیز. بابت ارسال پیام عالی از شما متشکریم و تلاش می کنیم مطالب بهتر و بیشتری ارائه دهیم. امیدواریم همیشه شاد باشید.

adeladel
۱۳۹۵/۷/۸
دست درد نکنه .واقعا مفید بود
حساب آموز: با سلام و تشکر از پیام شما. موفق باشید

گچساران
۱۳۹۵/۶/۱۱
عالی بود واقعا متشکرم
با سلام و تشکر از پیام شما. خوشحالیم که مطالب سایت حساب آموز مورد قبول شما واقع شده است.امیدواریم موفق و شاد باشید.

الهام
۱۳۹۵/۶/۵
عالی بود . ممنون
حساب آموز: با سلام. از پیام شما سپاسگزاریم.