حساب آموز آموزش کاربردی حسابداری                                                                                                       
جستجو
بخش کاربری  
خبرنامه
 
دانلود رایگان
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید! کافی است آدرس ایمیلتان را وارد کنید و روی دکمه دانلود کلیک کنید
 
×
 
لوگو اعتماد سایت
محصولات پربازدید
مقالات ویژه پربازدید
مقالات عمومی پربازدید

کد اقتصادی چیست؟ روش دریافت آن چگونه است؟

کد اقتصادی چیست و چه کاربردی دارد؟

کد اقتصادی شماره منحصر به فردی است که توسط سازمان امور مالیاتی و پس از طی مراحل خاصی به فعالان اقتصادی تخصیص داده می شود و در اصل شماره شناسایی این افراد در سازمان امور مالیاتی می باشد. کد اقتصادی در واقع یک کد اجباری است که باید برای امور مهم تجاری نظیر گرفتن کارت بازرگانی، شرکت در مناقصات و مزایده ها، اخذ قرار داد با شرکت های دولتی، و صادر کردن فاکتور و حتی باز کردن حساب در بانک وجود داشته باشد.

 

کد اقتصادی فعلی شامل 12 رقم می باشد و با عدد 4 شروع می شود. به دلیل مشکلات موجود در سیستم مالیاتی کشور، سیستم جامع مالیاتی راه اندازی شد که تا حدودی باعث بهبود در سیستم مالیاتی و دریافت مالیات و شفاف سازی فعالیت های اقتصادی شده است. به دلیل عدم کارایی کد اقتصادی فعلی در سیستم جامع مالیاتی، نیاز به دریافت کد اقتصادی جدید می باشد که مراحل دریافت هر یک در زیر شرح داده می شود:

 

مراحل دریافت کد اقتصادی فعلی (12 رقمی):

برای دریافت این کد اقتصادی باید تا 2 ماه پس از ثبت شرکت و یا دریافت کارت بازرگانی و یا مدارک فعالیت، با داشتن معرفی نامه و یا وکالت نامه به اداره دارایی مستقر در محدوده فعالیت مراجعه نمایید و نسبت به تعیین حوزه مالیاتی خود و دریافت شماره اقتصادی اقدام نمایید.

 

مدارک مورد نیاز برای این کار عبارتند از:


1-  دریافت دفترچه و تکمیل آنها (واحد اطلاعات و خدمات اداره دارائی) 
2- دریافت فرمهای مربوطه و تکمیل آنها (واحد ثبت و شناسائی اداره دارائی)
3- کپی شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضای هیئت مدیره 
4- کپی آگهی تاسیس شرکت و تغییرات ثبتی 2 نسخه
5- کپی اساسنامه شرکت 
6-  کپی از اظهارنامه شرکت (و یا شرکتنامه و تقاضانامه در شرکت‏های غیر سهامی
7-  کپی آگهی روزنامه رسمی و تغییرات آن 
8-  کپی پروانه بهره برداری یا مجوز تاسیس (در صورت موجود بودن
9-  کپی سند مالکیت اقامتگاه قانونی شرکت که در آگهی تاسیس قید گردیده و در صورت استیجاری بودن، کپی قرارداد اجاره که به تایید واحد مالیاتی محل وقوع ملک رسیده باشد
10-  نامه شروع و یا عدم شروع به فعالیت شرکت و کپی آن بعد از ثبت در دبیرخانه 
11- پرداخت مالیات حق تمبر به اداره دارائی

12- سایر مدارکی که توسط سازمان امور مالیاتی درخواست می شود.

 

مراحل ثبت نام و دریافت کد اقتصادی جدید:

این کد با کد 12 رقمی که  در حال حاضر توسط اداره امور مالیاتی ارائه می شود متفاوت است.

 

برای ثبت نام و دریافت کد اقتصادی جدید باید مراحل زیر طی شود:

 

1-  مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی به آدرس  www.tax.gov.ir

2- انتخاب گزینه "ثبت نام الکترونیکی شماره اقتصادی" از منوی سمت راست صفحه نمایش داده شده و کلیک بر روی متن "ورود به سامانه"

3- انتخاب گزینه "سامانه پیش ثبت نام کد اقتصادی" از صفحه نمایش داده شده

4- وارد کردن اطلاعات اولیه درخواست شده در سایت و ذخیره آن ها

5- پس از انجام مراحل فوق در صورتی که آدرس و کد پستی و اطلاعات خود را به صورت صحیح اعلام کرده باشید پس از چند روز، پاکت مربوط به نام کاربری و رمز ورود توسط سازمان امور مالیاتی برای شما ارسال می گردد.

6- پس از دریافت پاکت فوق باید مجددا مراحل 1 و 2 را تکرار و بعد از آن مرحله 7 را انجام دهید.

7- پس از انجام مرحله 1 و 2 ، در صفحه باز شده بر روی متن سامانه ثبت نام شماره اقتصادی کلیک کنید و اطلاعات خواسته شده را مطابق اسناد قانونی و ثبتی تکمیل و ذخیره کنید.

8- در این مرحله کار ثبت نام کد اقتصادی به پایان می رسد و در صورت نبود مشکل در اطلاعات وارد شده کد اقتصادی جدید برای شما صادر می شود.

9- برای اطلاع از وضعیت ثبت نام شماره اقتصادی خود، هر چند روز یکبار مراحل 1 و 2 را انجام دهید و در صفحه نمایش داده شده، با انتخاب گزینه "پیگیری سریع وضعیت ثبت نام کد اقتصادی" و وارد کردن نام کاربری و رمز ورود از آخرین وضعیت کد اقتصادی خود مطلع شوید و در صورت اعلام مشکل توسط سامانه، نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

 

نکته:

1-  جهت عدم بروز مشکل برای دریافت کد اقتصادی و عواقب بعدی آن، اطلاعات خود را به صورت کامل و صحیح وارد نمایدد.

2- برای دریافت کد اقتصادی جدید، حتما باید پرونده مالیاتی خود را در سازمان امور مالیاتی تکمیل کرده و شماره واحد مالیاتی، کلاسه پرونده و کد اقتصادی 12 رقمی فعلی را دریافت نموده باشید.

3-  در زمان تکمیل اطلاعات ثبت، حتما باید شماره واحد مالیات بر ارزش افزوده و کلاسه پرونده خود را وارد کنید. توجه داشه باشید که این اطلاعات با شماره واحد مالیات عملکرد و کلاسه پرونده آن متفاوت است و باید آن را از حوزه مالیات بر ارزش افزوده خود دریافت کنید.

تعداد بازدید :  5330


نظرات

عباس دهستانی
۱۳۹۵/۱۰/۱۵
خیلی مطالب مفید است
حساب آموز: با سلام و تشکر از شما. خوشحالیم که مطالب برای شما مفید بوده است. موفق باشید.

سوال
۱۳۹۵/۱۰/۱۳
سلام و ممنون از سايت خوبتان يه سوال داشتم ، چند سال پيش يك شركت بدون فعاليت داشتم كه سريعا بعد از چند ماه از تاسيس منحلش كردم ، چند روز پيش بعد از چند سال ( البته ميدونم ديره )، با برگه انحلال به اداره ماليات حوزه خود مراجعه كردم ، و به مسئول مالياتي كه در برگه هاي بدون اعتبار ذكر شده بود مراجعه كردم و برگه انحلال را بهش دادم ، ايشون اطلاعات شركت من را در سيستم ديد ، ،و به همكارش اطلاعات شركت من ، تاريخ ثبت و انحلال را داد ، ولي شماره گلاسه پرونده مالياتي من را متفاوت از آنچه كه در برگه هاي بدون اعتبار نوشته شده ، اعلام كرد ، آيا گلاسه ها در اين چند سال تغيير كرده ؟ يا برگه هاي بدون اعتبار قانوني كه اطلاعات مالياتي را نوشته ، فقط مربوط به زمان ثبت است ؟ يا طرف اشتباه كرده ؟
سلام و تشکر از پیام شما. دوست عزیز چند سال پیش برخی تغییرات در کلاسه و حوزه مالیاتی ایجاد شد که احتمالا تغییرات شامل شرکت شما هم شده است.به هر حال اطلاعات ارائه شده توسط کارشناس مالیاتی را با اطلاعات قانونی و ثبتی خود کنترل کنید تا از صحت اطلاعات مطمئن شوید.

رضا
۱۳۹۵/۱۰/۶
بنده برای دریافت کد اقتصادی شرکت باید محلی را اجاره کنم و مدارک را ارسال نمایم. از آنجایی که محل مورد نظر بنده برای ثبت شرکت مغازه پدرم می باشد و پدرم این مغازه را بدون مجوز و غیر قانونی ساخته است (ملک دارای سند می باشد) سوالم این است که اگر اجاره نامه را بر مبنای این محل تنظیم کنم آیا احتمال باز شدن پرونده شهرداری و یا اداره مالیات مبنی بر پرداخت جریمه غیر قانونی ساخت مغازه باز می شود یا خیر؟ در حقیقت ملک دارای سند مسکونی می باشد که این مغازه غیر قانونی و بدون مجوز کسب و جواز ساخت و یا سند جداگانه می باشد.
سلام وقت بخیر. معمولا این موارد ارتباطی با شهرداری ندارد. ولی سازمان امور مالیاتی جدیدا تاکید زیادی بر اداری یا تجاری بودن مورد اجاره و وجود اجاره نامه رسمی دارد. در صورت عقد قرارداد اجاره باید مالیات مربوطه در زمان قانونی محاسبه و پرداخت شود. موفق باشید.

مسعود موسوی
۱۳۹۵/۹/۲۰
سلام و ممنون از توضیحات شرکت ما شماره اقتصادی 12رقمی که با 4 شروع میشع رو داره ولی برای ثبت نام مالیات ارزش افزوده با کدرهگیری که میزنم وارد نمیشه .. گفتم شاید باید شماره اقتصادی جدید باشه که طبق توضیخات شما عمل کردم و وارد سامانه مربوطه شدم اما شماره ملی و کدپستی رو که زدم میگه این شماره ملی قبلاً ثبت شده و اقدامی برای ثبت اطلاعات نمیکنه .. چکار باید بکنم ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
حساب آموز: با سلام و تشکر از شما. جهت ثبت نام کد اقتصادی جدید و همچنین ثبت نام در سامانه مالیات بر ارزش افزوده شما باید ابتدا پیش ثبت نام را انجام دهید. پس از ثبت نام در سامانه، نام کاربری و رمز ورود به سامانه ثبت نام کد اقتصادی و ارزش افزوده به صورت جداگانه برای شما ارسال می شود. رمز ورود و نام کاربری ارسال شده با هم متفاوت می باشند و فقط از هر یک در بخش مربوط به خود آن می توانید استفاده کنید. پس از دریافت رمز و نام کاربری باید با وارد کردن آن در سایت مربوطه نسبت به ثبت اطلاعات نهایی اقدام نمایید. در صورتی که در این مراحل مشکلی دارید احتمالا پیش از شما، پیش ثبت نام انجام شده و شما باید نام کاربری و رمز ورود را از وی دریافت نمایید.

سینا
۱۳۹۵/۹/۱۵
سلام زمانی که برگه از سازمان امور مالیاتی دریافت می شود که مشخصات شرکت در آن ذکر شده و متن فاقد اعتبار قانونی نیز چاپ شده است این به معنی دریافت نام کاربری و کلمه عبور است؟ یعنی نام کاربری و کلمه عبور برای شرکت ما صادر و ارسال شده است؟
حساب آموز: نام کاربری و رمز ورود در صورت ثبت نام بابت کد اقتصادی جدید از طریق سایت سازمان امور مالیاتی، به آدرسی که در زمان پیش ثبت نام اعلام کرده اید ارسال می شود و در آن دقیقا نام و مشخصات شرکت و همچنین نام کاربری و رمز ورود وجود دارد.برگه ای که مد نظر شماست شماره اقتصادی قدیم و مشخصات پرونده شما در حوزه مالیاتی است و نشان دهنده ارسال نام کاربری و رمز ورود نیست.

رضا
۱۳۹۵/۹/۱۲
سلام بنده 3 ماهه که شرکت ثبت کرده ام ولی تاکنون کد اقتصادی وقت نکردم بگیرم آیا عواقبی دارد؟ اگر دارد چیست؟ تاکنون هیچ فعالیتی هم نداشته ام.
حساب آموز: سلام خدمت شما. دوست عزیز دریافت کد اقتصادی به منزله ثبت نام و معرفی شرکت خود در سازمان امور مالیاتی و معرفی خود به عنوان یک فعال اقتصادی می باشد. عدم دریافت کد اقتصادی در صورت عدم فعالیت معمولا مورد خاصی را به وجود نمی آورد ولی در صورتی که قصد آغاز فعالیت را دارید سریعا نسبت به انجام موارد قانونی اقدام نمایید تا مشمول جریمه ها و عواقب بعدی نشوید. با توجه به سیستم جامع مالیاتی در صورتی که قصد راه اندازی شرکت را ندارید پیشنهاد بهتر انحلال شرکت می باشد. موفق باشید

رامین الماسی
۱۳۹۵/۹/۲
شرکتهای اقتصادی چطور باید کد اقتصادی دریافت کنند؟
حساب آموز: سلام دوست عزیز روش دریافت کد اقتصادی در همین مقاله که شما نظر داده اید توضیح داده شده است.

رها
۱۳۹۵/۸/۱۲
سلام میشه بفرمایین کارایی این کد چیه ؟؟به چه دردی میخوره؟؟ باهاش میشه مثلن روغن و شکر و برنج و...رو با نرخ دولتی خرید و تو بازار فروخت ؟؟؟
حساب آموز: با سلام.کد اقتصادی نشان دهنده ثبت نام و تشکیل پرونده در سازمان امور مالیاتی توسط مودی می باشد و از آن در صدور فاکتورهای رسمی استفاده می شود. این کد بابت مواردی که عنوان فرمودید هیچ کاربردی ندارد.

مهدی
۱۳۹۵/۴/۳۰
سلام توصیح دادی اماکداقتصادی قدیم وجدیدچه فرقی داشت هردوهم 12رقمی بود یکی هم چراجدیداروی کداقتصادی که میگیری نوشته فاقد اعتبارقانونی وقتی اعتبارقانونی نداره بدردچی میخوره؟
سلام. دوست عزیز کد اقتصادی جدید متناسب و مطابق با سیستم جامع مالیاتی جدید طراحی شده و کاربردی تر می باشد، البته هنوز این کد برای کسی صادر نشده و فقط ثبت نام آن انجام شده است.در خصوص نوشته فاقد اعتبار قانونی که ذکر کردید احتمالا منظور شما برگه ای است که از سازمان امور مالیاتی دریافت کرده اید و در روی آن مشخصات شرکت، آدرس، کد اقتصادی، حوزه مالیاتی و ... ثبت شده است. این برگه کد اقتصادی نیست بلکه فقط اطلاعات پرونده شما در سازمان امور مالیاتی در آن ذکر شده است.

نام و نام خانوادگی
۱۳۹۵/۲/۲۵
سلام دمتون گرم با توضیحاتتون
حساب آموز:سلام. دم شما هم گرم و ممنون از پیام شما.