مطالب مشابه

6 نظر

 1. 1

  محمد رحیمی

  سلام و عرض ادب..ضمن تشکر از شما بابت اموزش های کاربردی و واقعا تاثیر گذار میبایست از استاد بزرگ جناب اقای قنبری تشکر ویژه کرد که واقعا مرد شریف و بزرگ واری هستند و کمتر انسانی میتونه اینقدر بزرگوار باشه. رحیمی مدیر شرکت داریا حساب

  پاسخ
  1. 1.1

   سعید قنبری

   آقای رحیمی عزیز. من هم خدمت شما سلام عرض می کنم و بابت پیامتون خیلی ممنونم. شما نسبت به بنده خیلی لطف دارید. امیدوارم همیشه موفق و شاد باشید.

   پاسخ
 2. 2

  محمد

  سلام…بعضی ها هزینه های شرکت رو به دو دسته عملیاتی و عمومی اداری تقسیم میکنند و هزینه های عملیاتی رو به بهای تمام شده خدمات ارایه شده میبندد و هزینه های عمومی و اداری رو به سود و زیان جاری و بعد بهای تمام شده خدمات ارایه شده به سود و زیان جاری میبندن که در واقع کار بیهوده ای است. و بعد تراز اختتامیه میگیرند که سود وزیان سال جاری میره جزو اقلام تراز اختتامیه…بعد در اظهار نامه مانده سود زیان جاری رو با سود انباشته پارسال جمع میکنند و وارد میکنند…دلیلشون اینه که در بخش محاسبه بهای تمام شده خدمات ارایه شده اظهار نامه مبلغ مشخص بشه…ایا اینکار صحیح است؟؟

  پاسخ
  1. 2.1

   حساب آموز

   سلام خدمت شما. روش بستن حسابها در مقاله توضیح داده شده است. در نظر داشته باشید نمی‎توان همه هزینه‎های عملیاتی را به بهای تمام شده خدمات انتقال داد. برای انجام این کار باید اطمینان معقول و منطقی نسبت به ارتباط بین هزینه‎ها و خدمات وجود داشته باشد.

   پاسخ
 3. 3

  محمد

  ایا چاپخانه ها و حتی شرکتهای حسابداری میتونن کلیه هزینه هاشون تحت سرفصل هزینه عملیاتی بیارین و دیگه نیازی به عمومی و اداری نیست چون در واقع در محل فعالیتشون عملیات اصلی کارشون انجام میدن و هزینه اب و برق و کاغذ و ….همه عملیاتی محسوب میشه و در اخر همین حساب به سود و زیان سال جاری ببندن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  برعکس پیمانکاران که هزینه عمومی اداری با عملیاتیشون جداست و اب و برق و ابدارخانه میشه عمومی اداری و مواد و مصالح مصرفی و هزینه حمل و..میشه عملیاتی که هر دو به سود زیان بسته میشن و در اخر به سود و زیان انباشت

  پاسخ
  1. 3.1

   حساب آموز

   تفکیک هزینه‎ها به منظور تهیه گزارشات دقیق‎تر می‎باشد. با استفاده از تفکیک حسابها و تعریف دقیق سرفصل‎ها و ثبت اصولی رویدادهای مالی می‎توان از گزارشات تهیه شده استفاده بهتری داشت. پیشنهاد می کنیم سرفصل‎های حسابداری خود را بر اساس استانداردها و قوانین حسابداری تهیه و تنظیم کنید.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + هفده =

سایت حساب آموز در زمینه آموزش کاربردی حسابداری فعالیت می کند و کلیه حقوق این سایت متعلق به آقای سعید قنبری دمساز می باشد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis viverra, urna vitae vehicula congue, purus nibh vestibulum lacus, sit amet tristique ante odio.
ENTER YOUR NAME
ENTER YOUR E-MAIL
ENTER YOUR PHONE NUMBER
Your Information will never be shared with any third party.