مطالب مرتبط

4 دیدگاه

 1. 1

  Sara

  سلام وقت بخیر
  گواهی ارزش افزوده چه مزیتی برای صاحب اون داره؟ آیا برای مالیاتی که باید آخر سال مالی پرداخت کنه تاثیرگذاره؟

  پاسخ
  1. 1.1

   سعید قنبری دمساز

   سلام خدمت شما. داشتن گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده تاثیری در مقدار مالیات پرداختی شما ندارد. شما در صورت فروش یا ارائه خدمات با ارائه گواهینامه ثبت نام در مالیات بر ارزش افزوده می توانید مالیات و عوارض را از خریدار دریافت کنید. در صورت نداشتن گواهی ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده احتمال اینکه خریداران مالیات ارزش افزوده را به شما پرداخت نکنند وجود دارد. من در کتاب آموزش قدم به قدم ارزش افزوده در یک فصل به صورت کامل گواهینامه ثبت نام در ارزش افزوده و روش دریافت و تمدید و کاربرد آن را توضیح داده ام. در صورت تمایل می توانید آن را تهیه کنید.

   پاسخ
 2. 2

  قالب سازی نمونه

  سلام وقت بخیر
  از تاریخ آخرین گواهینامه ثبت نام اشخاص حقیقی در نظام مالیات بر ارزش افزوده ما ۷ ماه گذشته. ما از طریق همین سامانه اقدام کردیم برای تمدید ان. ولی کد پی گیری نداده به ما.و وقتی هم مجددا ثبت درخواست رو انجام می دهم میگه به علت وجود درخواست رسیدگی نشده، امکان ثبت درخواست جدید وجود ندارد. چگونه پی گیری کنم در خواست رو؟
  میشه دلیلش این باشه که از تاریخ اون ۷ ماه گذشته دیگه نباید تیک دارای گواهینامه ثبت نام هستم رو بزنم ؟

  پاسخ
  1. 2.1

   سعید قنبری دمساز

   سلام خدمت شما
   چند وقتی است که صدور گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده متوقف شده و مودیان نیازی به تمدید ندارند و فقط ثبت نام این افراد در سامانه مالیات بر ارزش افزوده کافی است. برای اینکه مطمئن شوید مشکلی در ثبت نام شما وجود دارد یا نه به سایت http://www.evat.ir مراجعه کنید و در بالای سایت روی گزینه بررسی ثبت نام مودیان مالیات بر ارزش افزوده کلیک کنید و بخشی از اطلاعات درخواستی را وارد و روی گزینه جستجو کلیک کنید. اگر مشخصات شما در نتیجه جستجو نشان داده شد به معنی ثبت نام شما می باشد. در این صورت کافیست اصل گواهی قبلی را به حوزه مالیات بر ارزش افزوده ارائه دهید. اگر مشخصات شما در نتیجه جستجو نمایش داده نشد مستقیما به حوزه مالیات بر ارزش افزوده خود مراجعه و موضوع را پیگیری کنید. موفق باشید

   پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت حساب آموز در زمینه آموزش کاربردی حسابداری فعالیت می کند. کلیه حقوق سایت متعلق به آقای سعید قنبری دمساز می باشد.