مطالب مشابه

8 نظر

 1. 1

  lalehshapouri

  با سلام من موفق به خرید اینترنتی کتاب نمیشم اگه مبشه راهنمایی کنید!ممنون

  پاسخ
  1. 1.1

   سعید قنبری دمساز

   سلام خدمت شما. در کدام مرحله مشکل دارید؟

   پاسخ
 2. 2

  elahe

  با سپاس از مطالبی که در زمینه اصول حسابداری بیان نموده اید.

  پاسخ
 3. 4

  نرم افزار حسابداری

  سلام
  برای شرکتهایی که تیم حسابداری و مالی دارن مناسبتر صدور سند اصلاحی هستش، اما برای شرکتهای کوچک که یک نفر مسئول صدور سند حسابداری هستش اصلاح سند مناسبتر هستش با توجه به اینکه تعداد سندها هم زیاد نمیشه.
  در سیستم هایی که یکپارچه که واحد فروش با اصلاح فاکتور، یا انباردار با اصلاح رسید و حواله سند حسابداری اصلاح میکنند، نیاز به وسواس خاص دارد، خیلی پیش اومده انباردار برای از بین بردن مغایرت انبار مانده طرف حسابها را تغییر داده

  پاسخ
  1. 4.1

   سعید قنبری دمساز

   سلام خدمت شما. از نظر من حتی در حالتی که یک حسابدار وجود دارد هم بهتر است از سند اصلاحی استفاده شود. با بخش دوم نظر شما هم موافقم و نظر شما را تایید می‎کنم. موفق باشید.

   پاسخ
 4. 5

  تارا

  باسلام
  اگر در حسابداری سال گذشته مبلغ بدهکاران را اشتباها کمتر محاسبه نموده باشیم و آن مقدار در سند افتتاحیه به سال بعد منتقل شده و در سال جدید آن سازمان بدهی های سال قبلش را که مبلغی بیش از مبلغ سند افتتاحیه است پرداخت نموده باشد چگونه میتوان اصلاح نمود .با تشکر

  پاسخ
  1. 5.1

   سعید قنبری دمساز

   با سلام خدمت شما
   اگر بدهی مربوط به فروش کالا یا ارائه خدمات باشد باید حساب های دریافتنی را بدهکار و حساب تعدیلات سنواتی را که حساب معین سود (زیان) انباشته است بستانکار کنید اما اگر بدهی مربوط به حساب دیگری است باید حسابهای دریافتنی را بدهکار و به جای تعدیلات سنواتی حساب مربوطه را بستانکار کنید.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت حساب آموز در زمینه آموزش کاربردی حسابداری فعالیت می کند. کلیه حقوق سایت متعلق به آقای سعید قنبری دمساز می باشد.