خدمات مالیاتی

در گذشته به دلیل عدم دسترسی سازمان امور مالیاتی به اطلاعات کافی جهت تعیین مالیات، اهمیت آن برای واحدهای اقتصادی چندان ملموس نبود. اما در حال حاضر با توجه به تغییرات مهمی که در قوانین مالیاتی به وجود آمده و همچنین جایگاهی که برای مالیات در بودجه سالانه کشور در نظر گرفته شده، موضوع مالیات اهمیت چند برابری یافته و به همین دلیل حتماً باید در کنار شرکت ها و واحدهای اقتصادی افراد توانمندی وجود داشته باشند تا بتوانند ضمن رعایت قوانین از حقوق مودی دفاع نموده و جلوی خسارات و جرائم مالیاتی را بگیرند. ما در موسسه حساب آموز آتی نگر به واسطه تجریه چندین ساله مدیران در ارائه خدمات مالیاتی و اطلاع از قوانین و بخشنامه های روز مالیاتی می توانیم خدمات به روز و دقیقی در این زمینه به شما ارائه دهیم. برخی از خدمات قابل ارائه در زمینه مالیات به صورت زیر است:  

1- تشکیل پرونده مالیاتی و ثبت نام کد اقتصادی برای شرکت ها و اشخاص حقیقی:

یکی از اقدامات اولیه برای شروع فعالیت در کشور، ثبت نام و تشکیل پرونده در سازمان امور مالیاتی است. ثبت نام برای اشخاص حقیقی و حقوقی الزامی می باشد و باید روال مربوط به آن با دقت طی و انجام شود. ثبت نام و تشکیل پرونده مالیاتی به معنی معرفی فعال اقتصادی به سازمان امور مالیاتی است که باید به موقع انجام شود تا جلوی بروز مشکل و جریمه مالیاتی را بگیرد. در این مرحله باید ثبت نام و تشکیل پرونده مالیات عملکرد و پس از آن نیز ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده انجام شود. ما در موسسه حساب آموز با رعایت قوانین و در مهلت قانونی ثبت نام شما را در سازمان امور مالیاتی انجام داده و مراحل تشکیل پرونده را پی می گیریم. در کنار آن هم ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده شما را انجام خواهیم داد.  

2-پلمب و نوشتن دفاتر قانونی (دفتر روزنامه و کل):

یکی از الزامات قانونی برای شرکت ها پلمب دفاتر قانونی یعنی دفتر روزنامه و کل است که باید بابت هر دوره مالی در سال مالی قبلی انجام شود. بعد از انجام پلمب باید اطلاعات مندرج در اسناد حسابداری باید با رعایت آئین نامه تحریر دفاتر، نوشته شود. ما در موسسه حساب آموز تمام مراحل انجام کار از جمله پلمب و نوشتن دفاتر را برای شما انجام می دهیم.  

3-تهیه و ارسال لیست مالیات حقوق ماهانه:

بر اساس قانون مالیات های مستقیم مودیان باید لیست مالیات بر حقوق ماهانه کارکنان خود را در مهلت قانونی آن به سازمان امور مالیاتی ارسال کنند. در صورت عدم ارسال علاوه بر پرداخت اصل مالیات باید جرائم مربوطه نیز به سازمان پرداخت شود. با توضیحات ارائه شده شرکت ها باید طی سال مالی خود 12 لیست حقوق را به سازمان امور مالیاتی ارسال کنند. نکات مهمی در خصوص حقوق و مزایای ارسالی در لیست و همچنین محاسبات آن باید در نظر گرفته شود. از جمله این موارد معافیت های قانونی و موارد مرتبط با حقوق است که از شرکتی به شرکت دیگر تفاوت دارد. با شناخت کافی که ما از قوانین مالیاتی در خصوص مالیات حقوق داریم با دقت زیاد و کافی می توانیم لیست مالیات حقوق ماهانه شما را تهیه و در مهلت قانونی ارسال کنیم.  

4-تهیه و ارسال گزارشات فصلی:

طی سال های اخیر، گزارشات فصلی به یکی از منابع اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی تبدیل شده به صورتی که در بسیاری مواقع اطلاعات ارسالی در سامانه گزارشات فصلی مبنای تصمیم گیری حسابرسان مالیاتی در تعیین مالیات قرار می گیرد. همین موضوع اهمیت گزارشات فصلی را نشان می دهد. برای ارسال این گزارش ما ابتدا اسناد و مدارک هر فصل شرکت شما را بررسی می کنیم و پس از انجام کنترل های لازم از نظر صحت اطلاعات و اسناد و مدارک گزارشات فصلی شما را ارسال می کنیم. در ارسال گزارشات نکات مهمی وجود دارد که عدم رعایت آن می تواند باعث افزایش مالیات و در مرحله بعدی تعلق جریمه شود.  

5-تهیه و ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده:

مالیات بر ارزش افزوده یکی از منابع مهم درآمدی دولت است و جرائمی که برای عدم رعایت قوانین مرتبط با آن در نظر گرفته شده از سنگین ترین جریمه های مالیاتی است. بر اساس قانون مالیات بر ارزش افزوده مودیان باید پس از ثبت نام در سامانه مالیات بر ارزش افزوده اظهارنامه ارزش افزوده هر فصل را باید در مهلت قانونی آن به سازمان امور مالیاتی ارسال و مالیات ارزش افزوده تعلق گرفته را پرداخت کنند. لازمه انجام این کار بررسی مشمولیت یا عدم مشمولیت مودی بابت اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده می باشد. در صورت مشمولیت مودی موظف به رعایت قوانین و ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده می باشد. همکاران ما موسسه حساب آموز آتی نگر با تسلط کافی به قوانین و بخشنامه های مالیات بر ارزش افزوده، ضمن ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده به شما کمک می کنند تا دچار مشکلات ناشی از انجام اشتباه یا عدم انجام تکالیف خود در مورد مالیات بر ارزش افزوده نشوید.  

6- تهیه و ارسال اظهارنامه مالیات عملکرد:

تمام مودیان مالیاتی موظفند بابت هر سال مالی اظهارنامه مالیات عملکرد را تهیه و ارسال کنند. ارسال اظهارنامه مالیاتی یکی از مهمترین مراحل مربوط به شرکت ها می باشد که تا حد زیادی وضعیت شرکت با سازمان امور مالیاتی مشخص می کند. در صورت وجود اشتباه در اسناد و مدارک و یا مستندات در زمان رسیدگی مشکلات مالیاتی گریبانگیر واحد اقتصادی می شود. ضمن اینکه اظهارنامه مالیاتی در سازمان امور مالیاتی مورد استناد قرار می گیرد باید با دقت کافی و با رعایت کامل قوانین مالیاتی نسبت به تنظیم و ارسال آن اقدام شود. در صورت نیاز به ارسال اظهارنامه مالیاتی با ما تماس بگیرید. ضمن بررسی نقاط مشکل آفرین شما و رفع آن ها نسبت به ارسال اظهارنامه اقدام نموده و در تمام مراحل بعدی اعم از رسیدگی در خدمت شما خواهیم بود.  

7- تهیه و تنظیم لایحه مالیاتی و حضور در جلسات حل اختلاف مالیاتی:

در صورتی که به هر دلیلی در خصوص مالیات تعیین شده با سازمان امور مالیاتی اختلاف دارید و می خواهید نسبت به آن اعتراض کنید می توانید تمام امور از جمله ثبت اعتراض، تنظیم لایحه حرفه ای و دفاع از حقوق قانونی خود نزد سازمان امور مالیاتی را به ما بسپارید. با بررسی گزارش رسیدگی و کنترل اسناد و مدارک شما، لایحه قوی و محکمی برای دفاع از حقوق شما تنظیم و ارائه می دهیم تا بتوانید از حقوق قانونی خود دفاع و مالیات کمتری پرداخت نمایید.  

7-سایر خدمات مرتبط با مالیات:

تهیه و تنظیم اظهارنامه اجاره، اظهارنامه ارث و انحلال از جمله سایر خدمات قابل ارائه این موسسه می باشد. در صورتی که خدمات دیگری مد نظر شماست و در لیست فوق ذکر نشده می توانید با ما تماس بگیرید.  

  نام شما (الزامی)

  شماره تلفن

  ایمیل شما

  خدمات درخواستی را از بین گزینه های زیر انتخاب نمایید

  توضیحات

  بعد از تکمیل اطلاعات، گزینه من روبات نیستم را انتخاب و روی ارسال کلیک کنید

  خدمات حسابداری
  خدمات حسابداری
  خدمات تامین اجتماعی
  تامین اجتماعی
  خدمات مشاوره
  مشاوره
  فروش نرم افزار حسابداری
  فروش نرم افزار
  آموزش کاربردی حسابداری، بیمه و مالیات
  آموزش