مطالب مشابه

18 نظر

 1. 1

  زهرا

  با سلام. من مدت ۶ سال شاغل و بیمه اجباری تامین اجتماعی بودم. الان مدت ۴ سال است که شغلی ندارم و دارای بیمه اختیاری تامین اجتماعی هستم. اگر در سالهای بعد شاغل شوم و بیمه اختیاری را قطع کنم و بیمه اجباری شوم، آیا تمام این سالهای بیمه اجباری و اختیاری جزو سابقه کار من محسوب خواهد شد؟ همینطور مبنای محاسبه حقوق بازنشستگی من چیست؟

  پاسخ
  1. 1.1

   سعید قنبری دمساز

   سلام خدمت شما. مدت زمان پرداخت بیمه اختیاری به عنوان سابقه کاری شما محسوب می‎شود. مبنای محاسبه حقوق بازنشستگی میانگین حقوق و مزایای مشمول بیمه در دو سال آخر قبل از بازنشستگی است.

   پاسخ
 2. 2

  بهناز فر

  سلام
  من ۱۹ سال سابقه بیمه اجباری دارم. در حال حاضر بیمه بیکاری دریافت میکنم. میتوانم از بیمه اختیاری تا زمان بازنشستگی استفاده کنم ؟

  پاسخ
  1. 2.1

   سعید قنبری دمساز

   سلام خدمت شما. بله می توانید. فقط در نظر داشته باشید در بیمه اختیاری با توجه به نبود کارفرما و عدم پرداخت بیمه ۳% نمی توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید.

   پاسخ
 3. 3

  بهناز فر

  با سلام
  در صورت استفاده از بیمه اختیاری ایا میشود حقوق بالاتر از حقوق پایه را در لیست وارد کرد و متعاقب با ان حقوق بازنشستگی بالاتر از حقوق پایه بشود؟؟

  پاسخ
  1. 3.1

   سعید قنبری دمساز

   بر اساس آئین نامه اصلاحی مورخ ۱۳۸۶/۱۱/۲۰ شورای عالی تأمین‌ اجتماعی، مبنای پرداخت حق بیمه بیکاری برای کسانی که بیش از ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند عبارت است از میانگین مبنای پرداخت حق بیمه آخرین ۳۶۰ روز قبل از تاریخ ثبت تقاضای ادامه بیمه به طور اختیاری مشروط بر اینکه مبلغ مزبور کمتر از حداقل دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه زمان تقاضا نباشد. مبنای پرداخت حق بیمه مشمولینی که کمتر از ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند به انتخاب متقاضی بین حداقل و حداکثر دستمزد شاغلین خواهد بود.

   پاسخ
 4. 4

  علی بحرانی

  سلام
  برای بیمه خویش فرما تامین اجتماعی کارت پایان خدمت میخاد؟

  پاسخ
  1. 4.1

   سعید قنبری دمساز

   سلام. بر اساس پرسش هایی که از دوستان فعال در زمینه بیمه به عمل آمد گویا داشتن کارت پایان خدمت الزامی نیست.

   پاسخ
 5. 5

  افشین

  سلام من ازدواج کردم ۲۳ سالمه همسرم باردار هست و دارای دیابت هستم ایا برای تست پزشکی مشکلی نداره و بیمه میکنن منو
  و این که از طرف پدرم دفترچه نیرو های مسلح دارم

  پاسخ
  1. 5.1

   سعید قنبری دمساز

   سلام خدمت شما. بر اساس اطلاعاتی که من دارم مشکل خاصی وجود ندارد. اما برای اطمینان بیشتر حتما سریعتر به نزدیکترین شعبه تامین اجتماعی مراجعه کنید و از کارشناس سازمان تامین اجتماعی راهنمایی بخواهید. همچنین شاید مطالعه این مطلب این مطلب برای شما مفید باشد.

   پاسخ
 6. 6

  آرمین

  سلام. من برادرم ۶۳ سالشه و دارای ۲۰ سال سابقه بیمه هستش.۱۰ سال بیمه لحباری و ۱۰ سال اختیاری. الان کاناداست. چه وکالتی باید برام بفرسته تا بتونم بازنشستگی شو بگیرم؟؟ اصلا میتونم با وکالت نامه برم درخواست بازنشستگیشو بدم؟

  پاسخ
  1. 6.1

   سعید قنبری دمساز

   سلام وقت بخیر. ایشان باید به شما وکالت کاری بدهند تا شما بتوانید با استفاده از آن کارهای لازم در خصوص بازنشستگی ایشان را انجام دهید. برای اطمینان از اینکه چه مواردی باید در وکالت نامه ذکر شود به شعبه ای که پرونده ایشان در آنجاست مراجعه و از کارشناس مسئول انجام امور بازنشتگان راهنمایی بخواهید. در مورد وکالت نامه هم در حدی که من اطلاع دارم باید توسط کنسولگری ایران تایید شود. موفق باشید

   پاسخ
 7. 7

  مینو

  سلام

  من ۶ سال بیمه اجباری بودم البته در بین این ۶ سال فواصل بدون بیمه هم دارم. بعد از این مدت ۲ سال بدون بیمه بودم و در حال حاضر بیمه اختیاری هستم . آیا سالهایی که بیمه نبودم قابل خرید هست ؟

  پاسخ
  1. 7.1

   سعید قنبری دمساز

   سلام. خیر این امکان وجود ندارد.

   پاسخ
 8. 8

  محمد

  سلام من ۱۸ سالمه الان دوساله دارم کار میکنم میتونم خودمو بیمه اختیاری کنم

  پاسخ
  1. 8.1

   سعید قنبری دمساز

   سلام خدمت شما. بله. برای این کار با همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه به شعبه تامین اجتماعی محل سکونت یا فعالیت خود مراجعه کنید. پس از مراجعه باید اقداماتی از جمله آزمایشات پزشکی و عقد قرارداد با تامین اجتماعی انجام شود. پیشنهاد من این است که هر چه زودتر برای این کار اقدام کنید. موفق باشید.

   پاسخ
 9. 9

  محمد

  با عرض سلام
  بنده ۶۱ سال سن دارم ۱۸ سال سابقه بیمه دارم و ۲ سال هم برای جهاد کار کرده بودم که بیمه مرا رد نکردند . مدارک اداره کار موجود و رای شکایت به نفع اینجانب صادر شده ولی در حال حاضر جهاد حاضر به پرداخت مبلغ نیست و تامین اجتماعی هم در جواب می گویند که حق برداشت از حساب را ندارند تکلیف چیست ؟ من بیکارم و با دوسال دیگر میتوانم بازنشستگی بگیرم

  پاسخ
  1. 9.1

   سعید قنبری دمساز

   سلام خدمت شما. با توجه به توضیحات ارائه شده به نظر من بهتر است از طریق اداره کار یا کارشناس وزارت کار که در این مورد فعالیت دارد موضوع را پیگیری و در صورت نیاز اقدام قانونی انجام دهید.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 8 =

سایت حساب آموز در زمینه آموزش کاربردی حسابداری فعالیت می کند. کلیه حقوق سایت متعلق به آقای سعید قنبری دمساز می باشد.