مطالب مشابه

27 نظر

  1. 1

    لاله شاپوری

    سلام ،آیا حق اولاد مشمول مالیات حقوق هست؟

    پاسخ
    1. 1.1

      سعید قنبری دمساز

      سلام خدمت شما. بله. برای اطلاعات بیشتر قانون مالیات های مستقیم را از اینجا دریافت و ماده ۹۱ آن را مطالعه کنید.

      پاسخ
      1. 1.1.1

        لاله شاپوری

        خیلی ممنون

        پاسخ
  2. 2

    الهام

    با سلام. آیا هنگام نقل و انتقال مکان شرکت، حسابرسی بیمه ده ساله می باشد؟ در صورتی ده سال گذشته حسابرسی نشده باشد

    پاسخ
    1. 2.1

      سعید قنبری دمساز

      سلام خدمت شما. رسیدگی بیمه در حال حاضر محدود به آخرین سال مالی است و ارتباطی با جابجایی مکان شرکت ندارد.

      پاسخ
  3. 3

    برهانی

    آیا حسابرسی بیمه می تواند غیر از سالی که شعبه تامین اجتماعی درخواست حسابرسی نموده، ورود پیدا کند؟ شعبه برای سال ۹۵ درخواست نموده و الان که در سال ۹۸ هستیم حسابرسی کلیه سالهای ۹۲ تا آخر ۹۶ را درخواست نموده، که عملاً تاجایی که میدانم تا پایان تیر۹۸ فقط می تواند سال ۹۶ را رسیدگی کند که آن را هم شعبه درخواست ننموده

    پاسخ
    1. 3.1

      سعید قنبری دمساز

      سلام خدمت شما. بر اساس بخشنامه ۱۰۰۰/۹۷/۲۷۴۰مورخ ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ حسابرسی سازمان تامین اجتماعی به جز موارد ذکر شده در همین بخشنامه فقط می تواند آخرین سال مالی را مورد رسیدگی قرار دهد.

      پاسخ
      1. 3.1.1

        بهزاد

        باسلام
        شعبه برای سال ۹۵ درخواست حسابرسی نموده ، ولی حسابرسی تامین اجتماعی درخواست دفاتر سال ۹۶ را می نماید. آیا این مورد امکان پذیر هست؟ تخلف محسوب میشود؟

        پاسخ
        1. 3.1.1.1

          سعید قنبری دمساز

          می خواهند فقط سال ۹۶ را رسیدگی کنند؟

          پاسخ
          1. 3.1.1.1.1

            بهزاد

            حسابرسی از سال ۹۲ تا آخر ۹۶ را می خواهد رسیدگی کند ، ولی درخواست شعبه از حسابرسی فقط برای سال ۹۵ می باشد.
            خارج از درخواست شعبه (همان سال۹۵) را حسابرسی می تواند رسیدگی کند یا خلاف قانون است

          2. سعید قنبری دمساز

            اصولا سازمان حسابرسی تامین اجتماعی مجری درخواستهای سازمان تامین اجتماعی است و بدون دستور اقدامی انجام نمی دهد. در مورد شرکت خودتان طی نامه به سازمان اعلام کنید که با توجه به بخشنامه ای که تصویر آن را در مقاله مشاهده می کنید یک سال باید رسیدگی شود.

  4. 4

    حمید

    سلام به فرض شرکت ما میره از سر خیابان یه نفری رو میاره تا شوفاژ رارو درست کنه ۲۰ملیونم بهش میده یارو هم میره دنبال کارش بعدش تامین اجتماعی میاد میگه باید حق بیمه طرف وبدی …توهم میدی ..ایا سازمان بابت پولی که دریافت میکنه تعمیر کار و تو سابقه بیمه ش لحاظ میکنه …جواب نه

    پاسخ
    1. 4.1

      سعید قنبری دمساز

      سلام خدمت شما. دوست گرامی سابقه بیمه برای پرسنل شرکتها و یا بیمه خویش فرما یا مشاغل ثبت می شود. موارد این چنینی به عنوان قرارداد پیمانکاری محسوب می شود و به همین دلیل در سابقه شخص ثبت نمی شود (البته پرداخت حق بیمه توسط پیمانکاری که شخصا مسئولیت کاری را به عهده دارد موضوع جداگانه ای است که موضوع صحبت ما نیست)

      پاسخ
  5. 5

    مهدی

    با عرض سلام .
    بنده سال ۹۰ واحد اداری خریدم که تسویه تامین اجتماعی هم داشت ولی الان که میخوام بفروشم بیمه گفته که سال ۸۹ شخصی که از اون خریدم شرکتش رو منحل کرده و طبق قانون حسابرسی ۱۰ ساله است و باید انجام بشه علی الراس که روی ملک هستش و تسویه قبلی رو هم قبول نمیکنن . الان دیدم که فرمودید یکساله شده. امکان داره که شامل بنده هم بشه. ممنون

    پاسخ
    1. 5.1

      سعید قنبری دمساز

      درود بر شما. دوست عزیز بدهی بیمه به ساختمان ربطی ندارد و مسئولیت بدهی با مدیران شرکتی است که در آنجا فعالیت داشته اند.

      پاسخ
      1. 5.1.1

        رویا

        سلام وقتتون بخیر به چه شکل میتونم سوالم رو خصوصی ازتون بپرسم؟

        پاسخ
        1. 5.1.1.1

          سعید قنبری دمساز

          سلام وقت بخیر. لطفا از بخش تماس با ما پیام خود را ارسال کنید.

          پاسخ
  6. 6

    زهرا

    سلام . مرکز ما کد کارگاه تامین اجتماعی دارد ولی کد اقتصادی و شناسه ملی نداریم و در واقع به شکل مستقل ثبت نشدیم و زیر نظر یک شرکت دیگه هستیم . حسابرسی بیمه ای چگونه انجام میشه برای ما ؟

    پاسخ
    1. 6.1

      سعید قنبری دمساز

      درود بر شما
      منظور شما از زیر نظر یک شرکت بودن را متوجه نشدم. آیا نمایندگی رسمی یا قانونی آن شرکت هستید و خودتان دفاتر مستقل دارید یا اطلاعات مالی و حساب و کتاب شما توسط شرکت اصلی انجام می شود؟

      پاسخ
  7. 7

    محمدرضا

    با سلام
    در صورت در خواست موسسه حسابرسی تامین اجتماعی برای انجام حسابرسی بیمه و عدم تمکین کارفرما با انجام این حسابرسی چه موضوعی اتفاق ممکن صورت پذیرد.

    پاسخ
    1. 7.1

      سعید قنبری دمساز

      درود بر شما
      در صورتی که در سال مورد نظر، مبلغ بیمه قراردادهای درآمدی شرکت با ضریب محاسبه شده و پرداخت شده باشد عدم پذیرش حسابرسی مشکلی ایجاد نمی‎کند البته دلیل عدم پذیرش به صورت کتبی به سازمان حسابرسی اعلام شود. در غیر این صورت سازمان تامین اجتماعی از طریق اطلاعات دریافتی از سازمان امور مالیاتی نسبت به محاسبه بیمه اقدام می‎نماید. موفق باشید.

      پاسخ
  8. 8

    علیزاده

    با سلام
    منظور از اخرین سال مالی چیست؟مثلا الان که سال مالی۹۹ هستیم و عملکرد سال۹۸ رد نشده اخرین سال مالی چه سالیست؟؟

    پاسخ
    1. 8.1

      سعید قنبری دمساز

      سلام خدمت شما
      آخرین سال قابل رسیدگی توسط حسابرسی بیمه تامین اجتماعی آخرین سالی است که مهلت رسیدگی مالیاتی آن به پایان نرسیده است. در حال حاضر (۶ تیر ماه ۱۳۹۹) آخرین سال قابل رسیدگی توسط حسابرسی سازمان تامین اجتماعی، سال ۱۳۹۷ می‎باشد چون مهلت رسیدگی آن تا پایان تیر ماه ۱۳۹۹ است (البته به دلیل شرایط ناشی از کرونا تا ۳۱ شهریور تمدید شده است). بعد از پایان این زمان فقط اسناد و مدارک سال ۱۳۹۸ قابل رسیدگی می باشد.

      پاسخ
  9. 9

    علیزاده

    اگر مجموعه حسابرس بیمه ای بگیرد دیگر سازمان تامین اجتماعی دفاتر را بازرسی نمیکند؟

    پاسخ
    1. 9.1

      سعید قنبری دمساز

      حسابرسی سازمان تامین اجتماعی در صورت حسابرسی توسط حسابرسان دیگر نیز اقدام به حسابرسی می‎کند و این دو موضوع ارتباطی با هم ندارند. حسابرسان سازمان تامین اجتماعی اسناد و دفاتر شما را برای کشف موارد عدم رعایت قوانین بیمه بررسی می کنند اما حسابرسان بیمه ای دیگر اسناد و مدارک شما را بابت تطابق یا عدم تطابق با قوانین بیمه ای بررسی می کنند و به عنوان راهنما عمل می کنند تا ایرادهای خود را رفع کنید.

      پاسخ
  10. 10

    داود سهراب زاده

    با سلام
    در صورتی که یک دارایی ثابت بدون فاکتور معتبر خریداری و از طریق جاری شرکا پرداخت بشه مشمول بیمه میشود یا خیر ؟
    لازم بذکر که دارایی خریداری شده بدون اجرت نصب و راه اندازی بوده.

    پاسخ
    1. 10.1

      سعید قنبری دمساز

      سلام خدمت شما
      خرید یا فروش کالا چه به صورت رسمی و چه به صورت غیر رسمی مشمول بیمه نمی باشد.

      پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت حساب آموز در زمینه آموزش کاربردی حسابداری فعالیت می کند. کلیه حقوق سایت متعلق به آقای سعید قنبری دمساز می باشد.