خدمات بیمه تامین اجتماعی

1- ثبت نام کارگاه ها در تامین اجتماعی:

از نظر سازمان تامین اجتماعی محل های فعالیت اقتصادی اعم از شرکت، موسسه، تعمیرگاه و … کارگاه محسوب می شود و کارفرما باید ابتدا محل فعالیت را به سازمان تامین اجتماعی معرفی و پس از آن کارکنان خود را به عنوان بیمه شده نزد کارگاه به سازمان تامین اجتماعی معرفی نمایند. به انجام این کار ثبت نام کارگاه و کارکنان در سازمان تامین اجتماعی گفته می شود که یکی از خدمات موسسه ما در خصوص بیمه تامین اجتماعی می باشد. شما می توانید تمام مراحل کاری مربوط به ثبت نام کارگاه و کارکنانتان را به همکاران ما بسپارید تا در سریع ترین زمان ممکن برای ثبت نام و تشکیل پرونده در سازمان تامین اجتماعی اقدام نمایند. قبل از هر اقدامی توضیحات لازم به شما داده می شود تا اطلاعات مناسبی در خصوص نحوه ارتباط با سازمان تامین اجتماعی داشته باشید.

 

2- تهیه و ارسال لیست بیمه ماهانه:

اگر تمایل داشته باشید همکاران ما می توانند لیست ماهانه حق بیمه شما را در مهلت قانونی آن و بدون مشکل به سازمان تامین اجتماعی ارسال کنند. در لیست ماهانه حق بیمه محاسبات حق بیمه انجام می شود. محاسبه حق بیمه بر اساس قوانین و قواعد سازمان تامین اجتماعی، تعیین موارد معاف و غیر معاف از حق بیمه، کنترل وضعیت کارکنان از نظر ثبت نام و آغاز به کار یا ترک کار و ثبت آن در لیست های بیمه ماهانه برخی از نکاتی است که قبل از ارسال لیست آنها را با دقت کنترل و بررسی می کنیم.

 

3- کنترل و بررسی اسناد و مدارک از لحاظ رعایت قوانین تامین اجتماعی:

یکی از یکی از چالش برانگیزترین بخش فعالیت شرکت ها و فعالان اقتصادی ارتباط با سازمان تامین اجتماعی است. متاسفانه این سازمان به دلیل مشکلات ساختاری و عدم رعایت قوانین و اعمال سلیقه فردی توسط کارکنان آن، شرکت ها و فعالان اقتصادی را دچار مشکل نموده و گاهی حتی باعث تعطیلی واحدهای اقتصادی می شود. یکی دیگر از ایرادهای وارد بر سازمان تامین اجتماعی، تعداد مراحلی است که برای احقاق حقوق کارفرمایان در نظر گرفته شده که در صورت عدم دریافت نتیجه مناسب فقط می توانید از طریق دیوان عدالت اداری اقدام نمایید. این مراحل شامل هیئت بدوی، هیئت تجدید نظر و در نهایت هیئت ماده 16 می باشد. پیشنهاد ما در این مورد ضرب المثل زیبای ایرانی “پیشگیری بهتر از درمان” است. بر این اساس بهتر است شما از قبل مدارک و مستندات و رویدادهای خود را با در نظر گرفتن قوانین تامین اجتماعی تنظیم کنید. در صورت نیاز ما می توانیم این خدمات را به شما ارائه دهیم.

 

4- تنظیم لایحه و حضور در هیئت های بیمه تامین اجتماعی:

چنانچه به بدهی اعلام شده توسط سازمان تامین اجتماعی اعتراض داشته باشید می توانید از طریق هیئت های سازمان تامین اجتماعی برای احقاق حقوق خود اقدام نمایید. لازمه انجام این کار در مرحله اول ثبت اعتراض و بعد از آن تنظیم لایحه و تهیه مدارک جهت شرکت در هیئت های تامین اجتماعی می باشد. یکی دیگر از خدمات ما در موسسه حساب آموز آتی نگر، تنظیم لایحه جهت هیئت های تامین اجتماعی می باشد و شما می توانید تمام مراحل از ثبت اعتراض تا تنظیم لایحه و تهیه اسناد و مدارک مرتبط با لایحه و حضور در هیئت ها را به ما بسپارید. ما قبل از هر اقدامی ابتدا پرونده شما را بررسی نموده و در صورتی که امکان احقاق حقوق شما وجود داشته باشد لایحه مربوطه را تنظیم و ارائه می دهیم. در صورت نیاز به همراه شما در هیئت های بیمه ای حاضر می شویم.

 

5- اخذ مفاصا حساب تامین اجتماعی بابت قراردادها:

در صورتی که نیاز به اخذ مفاصا حساب بابت قراردادهای منعقده دارید می توانید از خدمات ما در این زمینه استفاده کنید. خدمات ما در این خصوص شامل دریافت ردیف پیمان، تهیه و ارسال لیست بیمه ماهانه مربوط به ردیف پیمان، اخذ مفاصا حساب و ارائه راهنمایی جهت کاهش حق بیمه قراردادها بر اساس ضوابط قانونی می باشد.

 

6-حضور در جلسات حسابرسی تامین اجتماعی:

موسسه حسابرسی سازمان تامین اجتماعی از جمله موسسات حسابرسی است که وظیفه تحصصی آن رسیدگی به اسناد و مدارک کارگاه ها از نظر رعایت و اجرای قوانین تامین اجتماعی و بخشنامه های مربوط به آن است. در گذشته این موسسه اسناد و مدارک 10 سال اخیر را مورد رسیدگی قرار می داد اما در حال حاضر بخه جز موارد خاص تنها اسناد و مدارک آخرین سال مالی مورد رسیدگی این سازمان قرار می گیرد. در نتیجه انجام حسابرسی توسط موسسه حسابرسی تامین اجتماعی، به احتمال بسیار زیاد بدهی بیمه ای برای شما محاسبه و به سازمان تامین اجتماعی اعلام می گردد. برای کاهش این بدهی باید اسناد و مدارک ارائه شده به حسابرس دقیق و بر اساس نکات درخواستی آنان باشد. برای انجام این مورد همکاران ما می توانند در زمان مورد نیاز در شرکت شما حاضر و شما را بابت ارائه اسناد و مدارک راهنمایی کنند.

  نام شما (الزامی)

  شماره تلفن

  ایمیل شما

  خدمات درخواستی را از بین گزینه های زیر انتخاب نمایید

  توضیحات

  بعد از تکمیل اطلاعات، گزینه من روبات نیستم را انتخاب و روی ارسال کلیک کنید

  خدمات حسابداری
  خدمات حسابداری
  خدمات مالیاتی
  خدمات مالیاتی
  خدمات مشاوره
  مشاوره
  فروش نرم افزار حسابداری
  فروش نرم افزار
  آموزش کاربردی حسابداری، بیمه و مالیات
  آموزش