دریافت آنلاین کد پستی جهت تشکیل پرونده مالیاتی

دریافت آنلاین کد پستی جهت تشکیل پرونده مالیاتی

کد پستی و آدرس محل فعالیت مودی مالیاتی از جمله اطلاعات مورد نیاز برای تشکیل پرونده مالیات عملکرد و مالیات ارزش افزوده است. این اطلاعات در قبض تلفن محل فعالیت مودی وجود دارد و به همین دلیل قبض تلفن یکی از مدارک درخواستی سازمان امور مالیاتی برای تشکیل پرونده مالیات عملکرد و ارزش افزوده است. در صورت عدم دسترسی به قبض تلفن جهت تشکیل پرونده مالیاتی، مودی باید به روشی که مقاله امروز سایت حسابداری “حساب آموز” توضیح داده می‎شود جهت دریافت آنلاین کد پستی محل فعالیت اقدام کرده و جهت تشکیل پرونده به کارشناس مالیاتی ارائه دهد.

کد پستی چیست؟

کدپستی ایران در حال حاضر عددی 10 رقمی است که نشان دهنده موقعیت جغرافیایی هر ملکی است. اعداد کد پستی موارد زیر را مشخص می‎کنند:

5 رقم اول محدوده جغرافیایی ملک را مشخص می نماید

رقم ششم ردیف ساختمان را در محدوده جغرافیایی نشان می دهد

4 رقم آخر شماره شناسایی مکان مورد نظر در ساختمان را مشخص می کند

 

دریافت آنلاین کد پستی 10 رقمی:

برای دریافت آنلاین کد پستی 10 رقمی باید به سایت https://gavahi.post.ir که متعلق به اداره پست است مراجعه کنید و مطابق توضیحاتی که در ادامه مطالعه میکنید جهت دریافت گواهی اقدام کنید.

 

الف – استفاده از کد یاب جهت دریافت آنلاین کد پستی:

در صورت عدم اطلاع از کد پستی محل مورد نظر، از این بخش اقدام کنید. برای به دست آوردن کد پستی، باید آدرس دقیق محل مورد نظر را داشته باشید و برای آنجا کد پستی ثبت شده باشد. بعد از کلیک روی گرینه کد یاب، صفحه‎ای نمایش داده می‎شود که با وارد کردن اطلاعات درخواستی می‎توانید کد پستی و همچنین آدرس محل مورد نظر را مشاهده کنید. اطلاعات مورد نیاز در این بخش شامل نام استان، نوع آدرس (شهری یا روستایی)، نام شهر،  منطقه شهرداری و … است. پس از مشاهده کد پستی گزینه گواهی کد پستی را مشاهده می‎کنید. با کلیک بر روی گزینه گواهی کد پستی وارد صفحه‎ای می‌شوید که باید شماره موبایل و کد امنیتی نمایش داده شده را وارد کرده و مبلغ درخواستی را پرداخت کنید. پس از پرداخت گواهی کد پستی ارائه می‎شود که باید آن را چاپ کنید و به اداره مالیاتی تحویل دهید.

 

ب- صدور گواهی پستی جهت دریافت مستقیم گواهی:

در صورتی که کد پستی محل مورد نظر را می‎دانید روی گزینه صدور گواهی پستی کلیک کنید. در صفحه نمایش داده شماره موبایل و کد امنیتی را وارد و مبلغ کارمزد را پرداخت کنید. پس از پرداخت گواهی کد پستی ارائه می‎شود که باید آن را چاپ کنید و به اداره امور مالیاتی تحویل دهید.

 

سایر امکانات:

 

الف -درخواست کد پستی جدید:

این بخش بابت صدور کد پستی برای محلی است که تاکنون کد پستی نداشته است. برای دریافت کد پستی باید اطلاعات درخواستی را با دقت وارد کنید تا کد پستی برای محل مود نظر صادر شود.

 

ب-پیگیری درخواست کد پستی جدید:

این بخش بابت پیگیری درخواست ثبت شده بابت کد پستی است که از بخش درخواست کد پستی جدید صادر شده است. برای انجام پیگیری باید کد رهگیری دریافتی از مرحله قبل را در اختیار داشته باشید.

 

پ – سامانه استعلام نشانی ایرانیان ( سانا ) :

برای استفاده از امکانات این بخش باید با اداره پست قرارداد منعقد کنید.

 

ت- سامانه گزارشگیری مشتریان وب سرویس:

این بخش برای مشاهده گزارش کارکرد و وضعیت سرویس ویژه مشتریان سازمانی وب سرویس کدپستی در نظر گرفته شده است.

 

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید