مطالب مرتبط

8 دیدگاه

 1. 1

  آرش

  سلام وخسته نباشید
  چرا در گزارش های ۳ ماه مانده بعضی از دارایی ها بستانکار میباشد در حالی که در گزارش کلی همچین مشکلی وجود ندارد لطفا در صورت امکان توضیح دهید

  پاسخ
  1. 1.1

   سعید قنبری

   سلام . اگر منظور شما مانده بستانکار در زمان تهیه گزارش از نرم افزار حسابداری است علت آن نادیده گرفتن مانده از قبل است. مثلا اگر مانده پایان فصل بهار حساب های دریافتنی ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال باشد و در فصل تابستان این حساب ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال بستانکار شده باشد مانده حساب در صورت تهیه گزارش کلی ۷۰.۰۰۰.۰۰۰ بدهکار است اما اگر این گزارش در محدوده تابستان تهیه شود مانده قاعدتا ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ بستانکار خواهد بود. البته در بسیاری از نرم افزارهای حسابداری امکان انتخاب تاثیر یا عدم تاثیر مانده قبل بر روی مانده وجود دارد.موفق باشید.

   پاسخ
 2. 2

  علی

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  ضمن تشکر از مطالب ارزنده سایت و البته پیگیری شما در پاسخگو بودن به سوالات افراد.
  درخصوص گزارش های فصلی چنانچه حجم قابل توجهی از معملات به صورت تهاتر صورت گرفته و هیچ گونه وجه نقدی رد و بدل نشود چگونه باید فرم را پر کرد؟ در چنین شرایطی آیا نیازی به پر کردن فرم هست؟
  با تشکر

  پاسخ
  1. 2.1

   سعید قنبری دمساز

   سلام خدمت شما. برای پاسخ دقیقتر به سوال شما اطلاعات بیشتری نیاز دارم ولی به طور کلی در صورتی که معامله انجام شده باشد (چه تهاتری چه نقدی) باید معاملات را در گزارشات فصلی اعلام کنید. فراموش نکنید این نوع معاملات مشمول مالیات بر ارزش افزوده است و باید قانون مالیات بر ارزش افزوده را هم رعایت کنید.

   پاسخ
 3. 3

  محمد حسین یزدی

  سلام
  لطفا سایت ویرایش خرید و فروش خریدهای اشخاص – شرکت ها را از کدام سایت برداشته و بررسی کنم ؟ با توجه به اینکه خریدهای انجام شده توسط شرکت ما به صورت سیستمی روی سایت دارایی قرار میگیرد .

  پاسخ
  1. 3.1

   سعید قنبری دمساز

   سلام خدمت شما
   لطفا به اینجا مراجعه کنید.

   پاسخ
 4. 4

  حسین

  سلام، راجع به حد نصاب معاملات کوچک در سال ۱۳۹۹، که مبلغ ۲۲۵۰۰۰۰ هزار تومان می باشد سوال داشتم، میخواستم بدانم جهت ثبت خرید و فروش در سال ۹۹ حداکثر میتوانم بصورت تجمیع فقط مبلغ فوق را ثبت نمایم یا اینکه برای هر فاکتور بصورت مجزا تا حدنصاب فوق میتوانم صورت معاملات را تجمیع رد نمایم.
  ممنون از لطف شما.

  پاسخ
  1. 4.1

   سعید قنبری دمساز

   سلام خدمت شما
   به ازای هر فاکتور می توانید به صورت تجمیعی ثبت کنید.

   پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت حساب آموز در زمینه آموزش کاربردی حسابداری فعالیت می کند. کلیه حقوق سایت متعلق به آقای سعید قنبری دمساز می باشد.