مطالب مشابه

4 نظر

  1. 1

    هادی

    سلام و عرض ادب
    شرکت یسری کارها داره انجام میده مثل طراحی سایت که یه فرد حقیقی قراره این کارو برامون انجام بده که فاکتور رسمی نداره! و لزومی هم نمیبینه برای یه کاره تنهای ما بره یه دسته فاکتور رسمی بگیره!مبلغ مورد نظرش هم ۹ میلیون تومن هست ! با اصرار ما براینکه باید فاکتور رسمی ارائه کنید رفتن در اکسل یه نمونه فاکتور رسمی طراحی کردن و فیلد های فاکتور رسمی رو با مشخصات فرد حقیقی به عنوان فروشنده پر شده و برای ما ارسال کردن تقریبا تمام مشخصات مورد نظر فاکتور مورد قبول دارایی رو رعایت کردند فقط اینکه مشخصه تو اکسل طراحی شده به نظر شما این فاکتور با این توصیفات مورد قبول دارایی هست ؟ با توجه به اینکه مبلغ قابل توجه است و اینکه فرد مورد نظر یه فرد معمولی است که فقط برای خودش کار میکنه و شماره ثبت شده ای یا کد اقتصادی ندارد چگونه باید توجیه کرد ؟ راه حل پیشنهادی شما چیست ؟ ممنون از پاسخگویی شما

    پاسخ
    1. 1.1

      حساب آموز

      سلام خدمت شما. دوست عزیز در این مواقع بهتر است بابت کاری که انجام می شود قرارداد مشاوره با شخص بسته شود و ۱۰% از قرارداد بابت مالیات مقطوع کسر و به دارایی پرداخت شود. با انجام این کار چون مالیات مربوطه پرداخت شده است هزینه مرتبط با آن هم مورد قبول واقع می شود.

      پاسخ
  2. 2

    هادی

    با سلام
    ممنون بابت پاسخگویی عالیتون

    سوالی که دارم اینه ما همه کارامون قانونیه و تمام کارهای قانونی رو رعایت میکنیم ولی ازیسری از شرکتها خرید داریم گزارش فصلی رد نمیکنن و به ما فاکتور رسمی نمیدن و تنها یه صورتحساب که هیچ اطلاعاتی از شرکتشون توش نیست ولی مهر شرکتشون تو صورتحسابشون میخوره ! باهاشون صحبت کردم ولی راضی به دادن فاکتور رسمی نمیشن ! ولی ما پرداختیمون مستقیم به حساب شرکتشونه)
    کاری که من میکنم برای گزارش فصلی (ماده ۱۶۹) اطلاعات شرکت مورد نظر رو مثل شناسه ملی رو از سامانه استعلام میگیرم و با شناسه ملی و آدرسی که تو سامانه استعلام شناسه ملی در آوردم اسمشون رو تو گزارش فصلی رد میکنم
    میخاستم ببینم این کار من غیر قانونی نیست ؟ برای شرکت خودمون دردسر ایجاد نمیکنه بعدها ؟ چون مبالغش بالای حد نصابه باید با شناسه ملی یا کد اقتصادی اطلاعات رو وارد کنیم و من چاره ای جز این ندارم !

    پاسخ
    1. 2.1

      حساب آموز

      آقای هادی عزیز سلام. در صورت عدم ثبت اطلاعات فروش توسط فروشنده در دفاتر مالیاتی و ارزش افزوده و گزارشات فصلی، آنها دچار مشکل خواهند شد. در زمان رسیدگی مالیاتی فروشنده باید مواردی را که شما در دفاتر خود ثبت و اعلام نموده اید در اسناد خود به کارشناس مالیاتی اعلام نمایند. در صورت عدم وجود این اطلاعات دفاتر آنها از نظر کارشناس مشکل دار محسوب می شود. در پایان هم یادآوری می کنیم راه اندازی سیستم مالیاتی و سخت گیری های آن بابت این موضوع است که خرید و فروش ها خارج از سیستم مالیاتی انجام نشود و بهتر است شما هم از شرکتهایی که موارد قانونی را انجام می دهند خرید کنید. موفق باشید

      پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

سایت حساب آموز در زمینه آموزش کاربردی حسابداری فعالیت می کند و کلیه حقوق و مقالات این سایت متعلق به آقای سعید قنبری می باشد.