آموزش نصب نرم افزار آفلاین گزارشات فصلی خرید و فروش

آموزش نصب نرم افزار آفلاین گزارشات فصلی خرید و فروش

یکی از درخواست‎هایی که بارها همراهان گرامی سایت حساب آموز از ما داشته‎اند آموزش نصب و به ویژه روش انتخاب فایل اکسس در نرم‎افزار آفلاین ارسال گزارشات فصلی خرید و فروش می‎باشد. بنابه درخواست این دوستان، ما در این مقاله روش دریافت و نصب این نرم افزار آموزش می دهیم. امیدواریم مورد توجه و استفاده علاقمندان قرار گیرد:

مراحل دریافت و نصب نرم‎افزار ارسال آفلاین گزارشات فصلی خرید و فروش:

1-ابتدا فایل نرم‎افزار گزارشات فصلی خرید و فروش را از لینک زیر دریافت کنید (اندکی پس از کلیک بر روی لینک، دریافت نرم‎افزار آغاز می‎شود):

http://e4.tax.gov.ir/pages/action/download/32

نرم افزار دانلود شده با نام TTMS_ver4016 دریافت و ذخیره می‎شود که ver4016 نشان دهنده نسخه نرم افزار می‎باشد.
2- پس از پایان دریافت نرم افزار، به بخشی که نرم‎افزار در کامپیوتر شما ذخیره شده مراجعه کنید. معمولا محل ذخیره فایل‎های دریافتی در پوشه دانلود download می‎باشد.

 

3- فایل دریافت شده را با استفاده از نرم‎افزار winrar  از حالت فشرده خارج کنید. پس از انجام این کار 3 مورد فایل با نام‎های زیر مشاهده می‎کنید (مطابق شکل):

فایل اصلی نرم‎افزار آفلاین گزارشات فصلی جهت نصب و راه اندازی با نام TTMS_ver4016.msi

فایل اکسس جهت فعال سازی نرم افزار گزارشات فصلی خرید و فروش با نام TTMS.mdb

فایل pdf آئین نامه ماده 169 با نام Ayeenname169Sal95.pdf

 

 

4-  برای انجام نصب روی فایل TTMS_ver4016 که دارای علامت کامپیوتر و سی‎دی می باشد کلیک کنید و مراحل نصب را دنبال کنید.

 

پس از پایان نصب، علامت نرم‎افزار به صورت زیر در صفحه اصلی کامپیوتر شما نمایش داده می‎شود. در صورتی که در صفحه صلی کامپیوتر خود آن را نمی‎بینید به بخشی که نرم‎افرار را در آنجا نصب کرده‎اید مراجعه کنید:

 

5- برای اجرای نرم‎افزار آفلاین گزارشات خرید و فروش فصلی روی علامت نرم‎افزار در کامپیوتر خود کلیک کنید. با کلیک روی نرم‌‎افزار تصویر آن را مشاهده می کنید:

 

 

6- در صفحه نرم افزار پیام زیر را مشاهده می‎کنید که جهت فعال شدن نرم‎فزار باید با کلیک روی دکمه OK فایل اکسس مربوطه را انتخاب کنید:

 

انتخاب مسیر فایل اکسس

انتخاب مسیر فایل اکسس

 

6- پس از کلیک روی دکمه OK پیام مذکور حذف می‎شود. بعد از این مرحله شما باید بر روی پوشه زرد رنگ دارای عنوان “انتخاب فایل اکسس” که در سمت راست نرم افزار وجود دارد کلیک کنید و به قسمتی که فایل نرم افزار دریافت شده را از حالت فشرده خارج کرده اید وارد شوید (بخشی که در مرحله سوم توضیح داده شد).
7- در این بخش فایل TTMS.mdb را انتخاب و روی دکمه OPEN کلیک کنید. پس از کلیک روی دکمه OPEN، گزینه های مربوط به ارسال گزارشات فصلی خرید و فروش فعال شده و می‎توانید نسبت به ارسال گزارشات خود مطابق قوانین اقدام نمایید.
نکته: جهت ارسال گزارش هر دوره باید مراحل 5 به بعد تکرار شود.

دیدگاه‌ها ۵۸
ارسال دیدگاه جدید