مطالب مشابه

12 نظر

 1. 1

  رحیمی دانش

  با سلام و تشکر از مطالب مفیدتان
  ثبت حسابداری در حالت چهارم در پایان سال اول عبارتست از
  هزینه سنوات – بد ………. ذخیره سنوات خدمت – بس
  در موقعی که پرداختی صورت نمیگیرد بحساب ذخیره منتقل میگردد
  موفق باشید

  پاسخ
  1. 1.1

   حساب آموز

   با سلام و تشکر از پیام شما. مورد اعلام شده اصلاح شد.از دقت نظری که داشتید سپاسگزاریم. امیدواریم همیشه سربلند و شاد باشید.

   پاسخ
 2. 2

  حیدرزاده

  سلام
  سوال . آیا میشود همه ماه سنوات خدمت محاسبه و در حساب ذخیره سنوات خدمت کارکنان ثبت کرد و هنگام تسویه یا خروج کارمند مانده آن را پر اخت کرد؟ بدلیا سهولت کار چون نرم افزار حقوق و دستمزد حساب میکند و هنگام تسویه زحمت نمی و محاسبات نرم افزار هم دقیق هست .

  پاسخ
  1. 2.1

   سعید قنبری

   سلام . بله می‎توانید اما معمولا سنوات خدمت در پایان قرارداد یا پایان سال مالی محاسبه و ثبت می‎شود. ثبت ماهانه سنوات خدمت باعث افزایش تعداد سند حسابداری و نیاز به صدور سند اصلاحی به ویژه در صورت تغییر حقوق شخص در طی سال می‎شود. موفق باشید

   پاسخ
 3. 3

  حسین ساوشی

  سلام
  در صورتیکه کارگر ترک کار نماید ایا همچنان سنوات تعلق می گیرد؟

  پاسخ
  1. 3.1

   سعید قنبری

   آقای ساوشی عزیز سلام وقت بخیر. بله بر اساس نظر دیوان عدالت اداری منع قانونی بابت پرداخت سنوات به کارگری که ترک کار کرده وجود ندارد. لطفا اینجا را مطالعه کنید. موفق باشید.

   پاسخ
 4. 4

  مقامی

  سلام یک شرکت خصوصی در پایان ۹۴ مزایای پایان خدمت به یک از کارمندان خود پرداخت از ابتدای سال ۹۵ با انعقاد قرارداد دیگر اشتغال وی در همان شرکت ادامه یافته آیا درآمد حقوق نسبت به مبلغ پرداختی به کارمند در۹۴ مشمول مالیات است جند درصد؟

  پاسخ
  1. 4.1

   حساب آموز

   تا پایان سال ۹۴ در صورتی که سنوات خدمت به شخص پرداخت می‎شد و همکاری ادامه داشت مشمول مالیات می‎شد و باید مالیات آن به همراه حقوق و سایر مزایای سالانه محاسبه می‎شد. اما در صورت خاتمه همکاری سنوات پرداختی مشمول مالیات نمی‎شد. از ابتدای سال ۱۳۹۵ سنوات خدمت به هر روشی که پرداخت شود مشمول مالیات نیست. درباره درصد مالیات هم باید با توجه به حقوق و مزایای سال مورد نظر محاسبه شود.

   پاسخ
 5. 5

  راحله

  سلام
  خسته نباشید. ممنون از توضیح کاملتون فقط یک سوال زمانی که آقای فیروزی از شرکت بروند مبلغی که پرداخت می شود ۴۰۰۰۰۰۰ هست یا ۷۰۰۰۰۰۰؟؟؟
  سال اول ذخیره سنوات ثبت شده سال دوم سایر حساب های پرداختنی…. موقع تسویه حساب با هم جمع میشن یا فقط سال دوم مبنا قرار می گیره؟

  پاسخ
  1. 5.1

   سعید قنبری

   سلام خدمت شما. بله دو مورد با هم جمع می شود و مبلغ ۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به نامبرده پرداخت می شود.

   پاسخ
 6. 6

  سید اسماعیل صنوبری

  وقت بخیر لطفا نحوه محاسبه مزد سنوات کارگری را برای شخصی با پنج سال سابقه خدمت و گروه شغلی ۱۶ با ذکر مثالی تشریح نمائید سپاسگزارم

  پاسخ
  1. 6.1

   سعید قنبری

   آقای صنوبری عزیز وقت بخیر. محاسبه سنوات حدمت بر اساس روال گفته شده در مقاله انجام می شود. کافی است اطلاعات ذکر شده در مقاله را با اطلاعات خودتان جایگزین کنید و محاسبات را انجام دهید. موفق باشید.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

سایت حساب آموز در زمینه آموزش کاربردی حسابداری فعالیت می کند و کلیه حقوق این سایت متعلق به آقای سعید قنبری دمساز می باشد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis viverra, urna vitae vehicula congue, purus nibh vestibulum lacus, sit amet tristique ante odio.
ENTER YOUR NAME
ENTER YOUR E-MAIL
ENTER YOUR PHONE NUMBER
Your Information will never be shared with any third party.