مودیان مالیاتی گرامی مواظب کلاهبرداری مالیاتی باشید

سازمان امور مالیاتی کشور طی اعلامیه ای از مودیان خواسته مواظب نوع جدیدی از کلاهبرداری مالیاتی باشند. در این شیوه شخص کلاهبردار جهت انجام کلاهبرداری مالیاتی با ارسال نامه های جعلی و ارایه یک عدد سی دی که دارای یک نرم افزار و اپلیکشین جعلی است مودیان را به ارایه اطلاعات حساب بانکی خود ترغیب نموده و در ادامه موجودی حسابهای این مودیان را مورد سرقت قرار میدهد.

 

اقدامات لازم جهت جلوگیری از کلاهبرداری مالیاتی:

در همین راستا و برای پیشگیری از متضرر شدن مودیان موارد زیر در اطلاعیه عنوان شده است:

1- سازمان امور مالیاتی هیچ گونه لوح فشرده، نرم افزار، اپلیکیشن، پیامک، نمابر یا نامه الکترونیک و … متضمن درخواست اطلاعات شخصی حساب های بانکی (از قبیل شماره، تاریخ انقضاء، رمز دوم و … کارت بانکی) به مودیان محترم ارسال نکرده و اصولا تقاضای چنین اطلاعات محرمانه مالی، حاکی از اقدام به کلاهبرداری است.

2- مطابق قوانین و ضوابط موجود، تمامی موارد مشمول تخفیف و محدوده بخشودگی جرائم مالیاتی، فقط در چارچوب حدود قانونی قابل تعیین بوده و به صورت شفاف و قابل دسترس در اختیار عمومی مردم قرار دارد و هرگونه ادعایی مبنی بر برخورداری از امکان ویژه اخذ تخفیفات فراقانونی، کذب محض و به نوعی اقدام به کلاهبرداری است.

3- تمامی پرداخت های مالیاتی صرفا باید از طریق واریز به حساب های مشخص و اعلام شده سازمان در نزد خزانه داری کل کشور و به نام مالیات (با استفاده از دستگاههای کارتخوان بانکی مستقر در ادارات مالیاتی، پرداخت از طریق درگاه های الکترونیکی سازمان امور مالیاتی، یا مراجعه مستقیم به شعب بانک های اعلام شده و واریز بدون واسطه وجه به حساب خزانه) صورت پذیرد و مودیان می باید از هرگونه پرداخت نقدی، با واسطه اشخاص متفرقه، خارج از مجاری تعیین شده توسط سازمان به ویژه واریز به حساب‎های شخصی یا به نام اشخاص، جدا خودداری فرمایند.

در پایان این اطلاعیه هم از مودیان در خواست کرده است که در صورت برخورد با موارد مشابه ضمن حفظ هوشیاری در مقابل اینگونه افراد سودجو، از در اختیار گذاشتن اطلاعات هویتی، اطلاعات حساب بانکی و یا اطلاعات پرونده مالیاتی خود و یا پرداخت وجه و ارایه خدمات به آنان اجتناب نموده و مراتب را در اسرع وقت به اداره امور مالیاتی مربوطه و یا دفتر مرکزی حراست به شماره تلفن39903752 و یا دفاتر حراست مستقر در ادارات مالیاتی در سراسر کشور گزارش نمایند.

 

توضیح – منبع این اطلاعیه سایت سازمان امور مالیاتی است و باز نشر آن در سایت حسابداری حساب آموز انجام شده است.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید