مطالب مشابه

10 نظر

 1. 1

  نسرین زمانی

  سلام من یک مورد از معاملات فصلی رو به جای کد اقتصادی خریدار کد شرکت خودمون رو زدم وباتوجه به اینکه شناسه ملی خریدار درست زده شده بود در صورت معاملات خرید نام شرکت خودمون به عنوان خریدار درج شد در ویرایش کد اقتصادی رو اصلاح کردم کد شرکت مربوطه رو زدم ولی فقط کد اقتصادی تغییر کرد ‌ومورد مزبور به همان شکل باقی ماند برای ویرایش مجدد باید چه کنم باتوجه به اینکه ویرایش یکبار میباشد

  پاسخ
  1. 1.1

   سعید قنبری دمساز

   سلام خدمت شما. برای اصلاح مجدد با در دست داشتن مدارک به کارشناس مالیاتی خود مراجعه کنید و درخواست خود را مطرح کنید.

   پاسخ
 2. 2

  a.shabani59@yahoo.com

  سلام خسته نباشید . د رگزارش فصلی برای وارد کردن مبلغ کالا یا خدمت ایا باید خالص نوشته شود یا جمع کالا با ارزش افزوده؟

  پاسخ
  1. 2.1

   سعید قنبری دمساز

   سلام. مبالغ هر یک باید جداگانه در کادر مربوط به آن ثبت شود.

   پاسخ
 3. 3

  علیرضا جهازی

  درود بر شما
  من در یک لیست اعلام خرید . رکوردهای ارسالی رو اشتباه وارد کردم . بدین شکل که چون بصورت گروهی از طریق برنامه اکسس استفاده کرده تعدادی از رکودها جابجا شده و مبالغ خرید و مالیات اشتباه ثبت شده بود . با عجله مالیات را بصورت دستی درست کردم . ولی دیگر نمیتوانم خریدها را اصلاح کنم . چون یکبار انجام دادم .با توجه به تعداد رکوردهای ارسالی حدود ۱۰۰ رکورد اشتباه . ایا راهی برای اصلاح هست . ایا دارایی در چنین شرایطی برای مودی راهی گذاشته که بتوان گزارش را اصلاح کرد .؟ ممنونم

  پاسخ
  1. 3.1

   سعید قنبری دمساز

   درود بر شما. شما به دو روش میتوانید اقدام کنید:
   ۱- ابتدا اطلاعات درست را در یک گزارش جدید در همان فصل ارسال کنید. بعد از ارسال به گزارش قدیمی مراجعه و تمام اشتباهات قبلی را حذف کنید. با انجام این کار شما دو گزارش برای فصل مذکور خواهید داشت که جمع مبالغ آن باید با اطلاعات واقعی و صحیح شما یکسان باشد (قبل از حذف حتما رسید و ریز گزارشات اشتباه را چاپ بگیرید تا در زمان رسیدگی دلیل اصلاح را به کارشناس مالیاتی توضیح دهید).
   ۲- تا مدتی پیش مودیان مالیاتی می توانستند به سازمان امور مالیاتی مراجعه کنند تا امکان اصلاح مجدد برای آنان ایجاد شود. می توانید این روش را هم امتحان کنید (من مطمئن نیستم که در حال حاضر هم این کار انجام می شود یا نه؟)

   پاسخ
 4. 4

  جعفری

  سلام و عرض ادب ,
  در سال ۹۲ گزارش معاملات فصلی شرکت به صورت آفلاین رد شد ولی در سال ۹۴ در فصل بهار و تابستان در قسمت فروش برای هرکدام یک رکورد به صورت آنلاین ثبت شد .اما بابت این یک رکورد اعلام شده فصول بهار و تابستان در سال ۹۴ جریمه تاخیر اعلام شده است .
  آیا راهی وجود دارد تا این جریمه بخشیده شود . سپاسگذارم.

  پاسخ
  1. 4.1

   سعید قنبری دمساز

   عدم ارائه گزارشات فصلی در موعد مقرر مشمول ۱% جریمه است. پیشنهاد من به شما استفاده از بخشودگی جرائم ماده ۱۶۹ است. با توجه به اینکه جرائم ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم از نوع جرائم قابل بخشودگی است می توانید تا ۹۰% و گاهی بیشتر از جرائم کم کنید.

   پاسخ
 5. 5

  محمدرضا

  با سلام و تشکر
  ۱- مهلت اصلاح صورت معاملات فصلی پس از ارسال چقدر است؟ (تا چه زمانی قابل ویرایش است)
  ۲- در صورت مغایرت صورت معاملات ما با گزارشات ارسال شده برای ما چه باید کرد؟ (اگر کمتر بود یا اگر بیشتر بود)

  پاسخ
  1. 5.1

   سعید قنبری دمساز

   سلام خدمت شما.
   ۱-محدودیت زمانی برای اصلاح گزارشات فصلی وجود ندارد اما بهتر است در مهلت قانونی ارسال گزارشات فصلی یعنی ۴۵ روز بعد از پایان هر فصل اصلاحات را انجام دهید.در صورتی که بعد از مهلت قانونی اصلاحات را انجام دهید و نتیجه تغییرات افزایش مبلغ معاملات باشد در زمان رسیدگی مشمول جریمه عدم اعلام فروش خواهید شد.
   ۲- در صورتی که گزارشات شما کمتر از موارد اعلام شده در سامانه باشد به مشکل برخورد می کنید و احتمال علی الراس شدن شما در زمان رسیدگی مالیاتی وجود دارد به ویژه اگر درآمدهای شما کمتر از موارد اعلام شده توسط مشتریان شما باشد. در صورتی که گزارشات شما بیشتر باشد مشکلی برایتان به وجود نخواهد آمد.
   پیشنهاد: بهتر است قبل از ارسال هر اظهارنامه عملکرد ابتدا از سامانه گزارشات فصلی موارد ارسال شده برای شما را دریافت نموده و با اطلاعات موجود خود مطابقت دهید. در صورت وجود مغایرت با فروشنده با خریدار جهت اصلاح حساب و گزارشات فصلی با آنان تماس گرفته و هماهنگی لازم را انجام دهید.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت حساب آموز در زمینه آموزش کاربردی حسابداری فعالیت می کند. کلیه حقوق سایت متعلق به آقای سعید قنبری دمساز می باشد.